Na Slovensku vás skôr okradnú pri sexe, ako by vás zabil islamista

Autor: Matúš Paculík | 27.7.2016 o 8:29 | (upravené 27.7.2016 o 9:11) Karma článku: 5,61 | Prečítané:  1888x

Ministerstvo vnútra ponúka občanom komplexné štatistiky trestných činov spáchaných na Slovensku. Milí k sebe teda rozhodne nie sme.

Všetky informácie aj s mapami kriminality nájdete na stránke ministerstva vnútra. Štatistiky sú dostupné po mesiacoch a rokoch, takže si môžete doma spraviť slušný prehľad o tom, čo u nás na malom Slovensku za posledné roky frčí. Ja som sa pozrel na prvý polrok roku 2016, kedy bolo spáchaných vyše 37 tisíc trestných činov. To je vyše 6 tisíc na mesiac, 205 na deň, alebo 8 za jednu hodinu.

34 mŕtvych

Taký je výsledok vrážd – 34 Slovákov zomrelo násilnou smrťou za obdobie šiestich mesiacov (pri 14 ale vraha zatiaľ nechytili). Stále sme na tom ako krajina veľmi dobre a môžeme sa hrdiť titulom bezpečná krajina. Počet lúpeží je tiež pomerne nízky – policajtom ich bolo oznámených 251 (objasnili z toho 166). Nešetríme ani policajtov, svoj odlišný pohľad na vec im ručne-stručne vysvetlilo 95 občanov.

V duchu tradičnej rodiny sa správame aj k ženám a neplnoletým. Za šesť mesiacov polícia eviduje 546 trestných činov – 45 znásilnení, 213 trestných činov pohlavného zneužívania a 14x bolo oznámené obchodovanie s ľuďmi. Na alkohol sa tu vyhovárať nemôžeme, keďže bol prítomný len pri celkovo 16 prípadoch. „Lásku“ máme očividne zakódovanú v génoch.

Zaujímavý je aj počet úmyselných ublížení na zdraví. Zistených bolo 925 trestných činov, pričom ochrancovia zákona objasnili 62 percent z nich. Premenené na drobné, denne sa takých trestných činov udialo v priemere 5 ks. Alkohol tu zohral dôležitú úlohu, keďže bol prítomný v 218 prípadoch. Aspoň že sa veľmi nesnažili maloletí a mladiství.

Závidíme si aj rakovinu

Majetková kriminalita je na Slovensku jednoznačne najrozšírenejšia. Tento rok tu zatiaľ bolo spáchaných skoro 15 tisíc trestných činov, pri ktorých boli odcudzené veci v celkovej hodnote 24 miliónov eur. Do cudzieho majetku sme sa vlámali 3274 krát, radi rozbíjame výklady a výkladné skrine. Sme hladní a preto vykrádame reštauračné zariadenia a veľmi radi nazeráme do cudzích bytov (približne 100x do mesiaca).

Áut nám za pol roka zmizlo skoro 900 kusov, často z nich kradneme kolesá a aj ďalšie súčiastky. Či je 776 dopravných nehôd veľa to už posúdiť neviem, ale dúfam, že sa žiadne z nich nikdy nezúčastním. Korupčných činov bolo zistených 64, veľmi radi ale spreneverujeme (374x) a podvádzame (1322x).

Evidencia trestných činov je veľmi podrobná a tak sa môžeme dočítať, že tento rok bolo zistených 225 činov blízkej a zverenej osoby. Zaujímavý je počet trestných činov ohrozovania mravnej výchovy mládeže, kde svieti vysoké číslo 922. A aby som sa dostal k nadpisu, tak dvoch ľudí okradli počas pohlavného styku (tu ale objasnili len jednu krádež).

Zaujímavé sú aj niektoré ďalšie čísla – napríklad bolo zistených až 26 trestných činov proti ľudskosti a 27 trestných činov šírenia poplašnej správy. Ešte šťastie, že páni policajti nemonitorujú Facebook, tam by našli priestupkov až až. A vedeli ste, že bolo zachytených až 835 falošných platobných kariet?

A bonus na záver v podobe mapy trestných činov (klik pre PDF).

article_photo

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi útočili v egyptskej mešite, zabili najmenej 184 ľudí

Bombový útok smeroval na členov bezpečnostných síl.

DOMOV

Parlamentné voľby by vyhral Smer, Kollár predbehol SNS

Kotlebova strana sa by sa podľa prieskumu dostala až na šieste miesto.

SVET

Asad necháva státisíce ľudí umierať od hladu

Vojna proti Islamskému štátu sa skončila.


Už ste čítali?