Na Slovensku vás skôr okradnú pri sexe, ako by vás zabil islamista

Autor: Matúš Paculík | 27.7.2016 o 8:29 | (upravené 27.7.2016 o 9:11) Karma článku: 5,61 | Prečítané:  1863x

Ministerstvo vnútra ponúka občanom komplexné štatistiky trestných činov spáchaných na Slovensku. Milí k sebe teda rozhodne nie sme.

Všetky informácie aj s mapami kriminality nájdete na stránke ministerstva vnútra. Štatistiky sú dostupné po mesiacoch a rokoch, takže si môžete doma spraviť slušný prehľad o tom, čo u nás na malom Slovensku za posledné roky frčí. Ja som sa pozrel na prvý polrok roku 2016, kedy bolo spáchaných vyše 37 tisíc trestných činov. To je vyše 6 tisíc na mesiac, 205 na deň, alebo 8 za jednu hodinu.

34 mŕtvych

Taký je výsledok vrážd – 34 Slovákov zomrelo násilnou smrťou za obdobie šiestich mesiacov (pri 14 ale vraha zatiaľ nechytili). Stále sme na tom ako krajina veľmi dobre a môžeme sa hrdiť titulom bezpečná krajina. Počet lúpeží je tiež pomerne nízky – policajtom ich bolo oznámených 251 (objasnili z toho 166). Nešetríme ani policajtov, svoj odlišný pohľad na vec im ručne-stručne vysvetlilo 95 občanov.

V duchu tradičnej rodiny sa správame aj k ženám a neplnoletým. Za šesť mesiacov polícia eviduje 546 trestných činov – 45 znásilnení, 213 trestných činov pohlavného zneužívania a 14x bolo oznámené obchodovanie s ľuďmi. Na alkohol sa tu vyhovárať nemôžeme, keďže bol prítomný len pri celkovo 16 prípadoch. „Lásku“ máme očividne zakódovanú v génoch.

Zaujímavý je aj počet úmyselných ublížení na zdraví. Zistených bolo 925 trestných činov, pričom ochrancovia zákona objasnili 62 percent z nich. Premenené na drobné, denne sa takých trestných činov udialo v priemere 5 ks. Alkohol tu zohral dôležitú úlohu, keďže bol prítomný v 218 prípadoch. Aspoň že sa veľmi nesnažili maloletí a mladiství.

Závidíme si aj rakovinu

Majetková kriminalita je na Slovensku jednoznačne najrozšírenejšia. Tento rok tu zatiaľ bolo spáchaných skoro 15 tisíc trestných činov, pri ktorých boli odcudzené veci v celkovej hodnote 24 miliónov eur. Do cudzieho majetku sme sa vlámali 3274 krát, radi rozbíjame výklady a výkladné skrine. Sme hladní a preto vykrádame reštauračné zariadenia a veľmi radi nazeráme do cudzích bytov (približne 100x do mesiaca).

Áut nám za pol roka zmizlo skoro 900 kusov, často z nich kradneme kolesá a aj ďalšie súčiastky. Či je 776 dopravných nehôd veľa to už posúdiť neviem, ale dúfam, že sa žiadne z nich nikdy nezúčastním. Korupčných činov bolo zistených 64, veľmi radi ale spreneverujeme (374x) a podvádzame (1322x).

Evidencia trestných činov je veľmi podrobná a tak sa môžeme dočítať, že tento rok bolo zistených 225 činov blízkej a zverenej osoby. Zaujímavý je počet trestných činov ohrozovania mravnej výchovy mládeže, kde svieti vysoké číslo 922. A aby som sa dostal k nadpisu, tak dvoch ľudí okradli počas pohlavného styku (tu ale objasnili len jednu krádež).

Zaujímavé sú aj niektoré ďalšie čísla – napríklad bolo zistených až 26 trestných činov proti ľudskosti a 27 trestných činov šírenia poplašnej správy. Ešte šťastie, že páni policajti nemonitorujú Facebook, tam by našli priestupkov až až. A vedeli ste, že bolo zachytených až 835 falošných platobných kariet?

A bonus na záver v podobe mapy trestných činov (klik pre PDF).

article_photo

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Politológ: Keby moc strednej Európy vládla aj na západe, Únia by už nebola

Havlíček cestoval do Ruska a konštatoval, že Rusi sú síce naši slovanskí bratia, ale režim je úplne iný.

ŠPORT

Sagan v Austrálii nezvíťazil ani na záver. Tretí raz prehral s Ewanom

Preteky Tour Down Under vyvrcholili šiestou etapou.

KOMENTÁRE

Rakúskemu kancelárovi je smutno z vlastných rečí

Je lepšie, keď tak hovorí kancelár, než by to mali byť po voľbách ultrapravičiari?


Už ste čítali?